fbpx

4 Miliony dla Kolegi Brudzińskiego i Martwe Dusze na Listach Płac w Porcie.


Afery PiS
Afery PiS
Subksrybuj nas na Google News

Wiceminister infrastruktury, Arkadiusz Marchewka, ujawnił ogromne nieprawidłowości w obszarze kierowania sprawami morskimi. Kolega Joachima Brudzińskiego z PiS pełniący role prokurenta i były zarządca pizzerii, wystawiał co miesiąc faktury portowi, osiągając niebagatelną sumę 4 milionów złotych. Dodatkowo, po przegranych wyborach przez PiS, port zawarł z nim umowę, gwarantującą mu hojne wynagrodzenie. Afery PiS wychodzą na światło dzienne.

Dariusz Śpiewak: Kucharz, Prokurent i Dyrektor

Głównym bohaterem jest tutaj Dariusz Śpiewak, były właściciel pizzerii a za czasów PiS prokurent i dyrektor ds. nieruchomości i marketingu w porcie szczecińskim. W lutym “Gazeta Wyborcza” w Szczecinie ujawniła, że Śpiewak pełnił także funkcję prokurenta w firmie Polski PCS, której właścicielami są zarządy portów: Szczecin-Świnoujście, Gdynia i Gdańsk.

Kontrola Wewnętrzna i “Martwe Dusze”. Kolejna Afera PiS

Port zlecał spółkom zewnętrznym usługi informatyczne w skomplikowanych procesach związanych z transportem portowym oraz elektroniczną awizacją statków, pod pieczą dyspozytorów portów.

Władzę nad tymi spółkami czasowo przejęli przedstawiciele mianowani przez rady nadzorcze, do czasu rozstrzygnięcia konkursów. W Szczecinie profesor Stanisław Iwan, pełniący obowiązki prezesa zarządu i dziekan Wydziału Inżynieryjno-Mechanicznego Transportu na Politechnice Morskiej, zlecił przeprowadzenie wewnętrznej kontroli. Wyniki wstępne są porażające.

“Martwe Dusze na Listach Płac”

Osoby dobrze zorientowane w sytuacji w szczecińskim porcie twierdzą, że informacje ministra Marchewki to jedynie wierzchołek góry lodowej. W porcie zatrudniano także tzw. “martwe dusze” – osoby związane z PiS, które oficjalnie widniały na listach płac, lecz nigdy nie pojawiały się w miejscu pracy. Dochodziło także do nieprawidłowości w przetargach, według anonimowego informatora.

Analiza Gdańska i Przekroczenia

Dodatkowo, wkrótce spodziewane jest oficjalne zawiadomienie prokuratury w sprawie jednego z większych przetargów. Okazuje się, że port Szczecin-Świnoujście nie jest przypadkiem izolowanym. Podobne nieprawidłowości miały miejsce także w porcie gdańskim.

Reakcja Posłanki KO

Agnieszka Pomaska, posłanka KO, przyznaje, że jest zasypywana informacjami dotyczącymi nadużyć w tym porcie, w tym nadmiernego zatrudnienia dyrektorów i pełnomocników zarządu. Według naszego źródła, ich liczba wzrosła o ponad 300% w ciągu ostatnich lat rządów PiS.

Afery PiS coraz większe

Nie ma dnia kiedy nie media nie donoszą o kolejnych nadużyciach z udziałem członków lub znajomych członków z PiS. Powstają kolejne komisje śledcze i publikowane są raporty Najwyższej Izby Kontroli. W grę wchodzą setki miliomów złotych a nawet miliardy w przypadku afery związanej ze sprzedażą Lotosu. W niedługim czasie powróci afera SKOKÓW i Getbecku w których straty liczy się również w miliardach złotych

Komisja Giertycha szykuje dziesiątki zawiadomień do prokuratury na PiS.

Moją rolą będzie zorganizowanie zespołu, który na stałe będzie współpracował z różnymi resortami w celu usprawnienia procedur rozliczeń Prawa i Sprawiedliwości. Taką misję powierzył mi przewodniczący Donald Tusk — powiedział Roman Giertych w wywiadzie dla Onetu.

Podczas konferencji prasowej Giertych podkreślił, że zespół ma wiele tematów do rozpatrzenia. Planują zajmować się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej w Telewizji Polskiej i Radiu Publicznym, zajmującej się szkalowaniem przeciwników politycznych.

Afery PiS na biurku komisji

Zespół ds. Rozliczeń składający się z 30 ekspertów skupi się także na kwestiach gospodarczych, takich jak afera w NCBiR, Fundusz Sprawiedliwości, afera respiratorowa, prześladowania sędziów i prokuratorów oraz niewłaściwe świadczenia dla neo-sędziów w Trybunale Konstytucyjnym, KRS i Sądzie Najwyższym.

Giertych zapewnił, że zespół ścisłe współpracuje z rządem, posiadając własny Międzyresortowy Zespół ds. Rozliczeń. Podkreślił również, że wszystkie sprawy będą dogłębnie zbadane do końca, dbając o odpowiedzialność wobec milionów wyborców.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments