fbpx

Były polski premier oskarżony. Grozi mu bezwzględne więzienie


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Były premier Kazimierz M. po raz kolejny stanie przed sądem za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego wobec swojej byłej żonie. Polityk był zobowiązany do regularnego wsparcia dla małżonki w kwocie 4 tysięcy miesięcznie, zaległości sięgnęły ponad 130 tys. złotych. Były premier nie płacił przez okres dwóch lata i trafił na wokandę. Finalnie pierwsza sprawa została warunkowo umorzona, jednak były premier znowu przestał płacić i wkrótce znajdzie się ponownie przed obliczem temidy.

Byłej ukochanej Kazimierza M. przyznano alimenty dlatego, że jest niepełnosprawna po wypadku samochodowy. Miało to miejsce w 2014 roku. Były premier wymigiwał się od wyroku, jednak tym razem zebrały się nad nim czarne chmury. W październiku 2022 r. sąd podwyższył kwotę świadczenia do 4500 zł. Kazimierz M. miał być tym zaskoczony, jednak nadal ociągał się z płaceniem. Najwidoczniej tym razem miarka się przebrała, gdyż sama prokuratura złożyła wniosek o ukaranie byłego premiera. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia.

Bohaterowi tego tekstu grozi: grzywna, ograniczenie wolności lub kara do dwóch lat bezwzględnego więzienia. Kazimierz M. nie przyznał się do winy. Od kilku toczy się batalia prawna z jego udziałem i to nie koniec problemów na horyzoncie. Wkrótce do licytacji może zostać wystawione 70-metrowe mieszkanie, w którym wcześniej wił sobie gniazdko z byłą żoną.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Standardy cywilizacji nie dla rencistów
Standardy cywilizacji nie dla rencistów
1 rok temu

Niestety godziwe warunki życia, urągające godności człowieka sa łamane dziś przez polityków PIS. Bardzo niskie renty, historyczny wzrost cen, inflacja czy kryzys energetyczny bardzo boleśnie odczuwają dziś osoby niepełnosprawne. Wyobraźcie sobie brak mieszkania i saamodzielności pieniędzy na opał, przestarzałe piece kaflowe na wsiach. A te szumowiny oligarchy pinokie kaczory cały ten folwark zwierzęcy myśli że inwalidów stać na pompy ciepła czy fotowoltaikę. Ci gnoje i złodzieje powinni zobaczyć jak za ich rządów żyją osoby niepełnosprawne. Większość rencistów w Polsce żyje poniżej standardów współczesnej cywilizacji. A ci gnoje z PIS obiecywali im dobrostan. Spójrzcie ile oszczędza rząd na rencistach a ile… Czytaj więcej »