fbpx

Czarnecki usprawiedliwia pedofili. Wyjątkowo perfidne tłumaczenie.


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kuriozalna wypowiedź europosła PiS, która przypomina technikę manipulacji faktami stosowaną w czasach głębokiej komuny. Czarnecki odwołuje się do czasów niewolnictwa w USA i porównuje normy ówcześnie obowiązujące, które miałyby tłumaczyć zachowanie Kardynała Wojtyły. Stara radziecka technika propagandowej manipulacji używana jest ze skutkiem po dziś dzień.

Dzisiejsze wydanie programu “Szósty dzień tygodnia” prowadzący rozpoczął od najważniejszego tematu ostatnich dni jakim był reportaż TVN pt. “Franciszkańska 3”. Autor reportażu przedstawił niezbite dowody w postaci dokumentów IPN poparte zeznaniami świadków. Marcin Gutowski dotarł do byłego pracownika kurii, który osobiście miał informować Wojtyłę o przestępstwach jednego z duchownych.

Nie zwracając uwagi na twarde fakty obóz tak zwanej zjednoczonej prawicy, wszelkimi metodami próbuje przykryć przykrą prawdę. Nie przyjmują do wiadomości wypowiedzi nawet kościelnych autorytetów, krytycznie oceniających ówczesne decyzje przyszłego Papieża Jana Pawła II.

– To, czego jednak ewidentnie mi zabrakło w działaniach i postawie kardynała Wojtyły, to tego zmierzenia się z faktem, że księża Surgent czy Saduś skrzywdzili konkretne osoby – ocenił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Wojtyła jednak pobłądził. Po prostu źle ocenił całą sytuację – dodaje

Uczciwość Jana Pawła II broniona uchwałą sejmu, a ambasador USA “zaproszony” na rozmowę do MSZ

Jeśli fakty nie pasują do teorii, tym gorzej dla faktów. Najważniejsze to mieć rację, nawet jeśli fakty temu przeczą. Prędzej piekło zamarznie niż ktoś z obozu zjednoczonej prawicy, uzna za wiarygodne utrwalone w reportażu TVN zeznania pokrzywdzonych osób. W odpowiedzi PiS przeforsował przez Sejm uchwałę w “obronie dobrego imienia papieża Jana Pawła II“, która mówi m.in.: “Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież  św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii. Próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści“. Jan Paweł II słynący ze skromności i pokory przekręca się w grobie kiedy przeczytał ten tekst. Warto podkreślić, że mija już kolejny dzień i nikt nie waży się kwestionować przedstawionych dowodów w reportażu.

Czarnecki – “a u was Murzynów bili

W obliczu ewidentnych dowodów PiS obstaje przy swoim. W dzisiejszym programie “6. dzień tygodnia” Ryszard Czarnecki zamiast argumentów posłużył się starą sprawdzoną propagandową sowiecką metodą . Nie byłoby w tym nic nie normalnego w ustach przedstawiciela Pis, gdyby sprawa nie dotyczyła tak delikatnej materii jaką jest cierpienie pokrzywdzonych dzieci przez osoby, które miały być dla nich przewodnikiem życiowym.

Andrzej Stankiewicz wymienił przedstawione w reportażu trzy nazwiska kościelnych drapieżców seksualnych. Jeden nich skazany Eugeniusz Surgent , który molestował seksualnie małolatach chłopców po zwolnieniu z więzienia został przez Karola Wojtyłę i co najgorsze dopuszczony do dalszej posługi.

“Nikt poważny w tej chwili w Ameryce nie oskarża ojców Stanów Zjednoczonych o to że posiadali niewolników, ja myślę że ta dyskusja jest obecnie ahistoryczna”.

Pan twierdzi że było przyzwolenie na to? – dopytuje Stankiewicz

Były inne normy” – odpowiada Czarnecki

W ten sposób Ryszard Czarnecki usprawiedliwia decyzje Karola Wojtyły. Najważniejsze to mieć rację. Nawet jeśli fakty temu przeczą. To deja vu z czasów głębokiej komuny. Stara radziecka technika propagandowej manipulacji używana jest ze skutkiem po dziś dzień. Polega o na tym, że na trudne pytanie odpowiada się innym pytaniem lub stwierdzeniem przywołującym jeszcze gorsze skojarzenia, celem zdyskredytowania pytającego.

Ta poradziecka technika używana przez cały okres istnienia ZSRR odkrywała demagogię i hipokryzję obu stron podczas Zimnej Wojny. USA, “wolnego kraju” w którym dyskryminowano mniejszości oraz Rosji, jeszcze bardziej gwałcącej prawa człowieka. W Polsce przyjęła się polska wersja terminu: “a u was Murzynów biją”.

W tym konkretnym przypadku seksualne znęcanie się nad nieletnimi przykryte zostało niewolnictwem w Stanach Zjednoczonych. Czy to przypadek że to akurat ten kraj został wybrany przez Czarneckiego? Nie sądzę, ponieważ to właśnie ambasador USA na dywaniku polskiego MSZ tłumaczył się po reportażu TVNu. To była próba zdyskredytowania właściciela stacji.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
10
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przedwyborczy atak PIS na demokrację
Przedwyborczy atak PIS na demokrację
11 miesięcy temu

Kiedys Czarnecki był jednym z rozsądniejszych polityków, niestety odkąd zaczął być agresywnym pisowskim aparatczykiem stał się bardzo stronniczny i antydemokratyczny jak Kaczyński vel Stalin. PIS z jednej strony bredzi, że zależy im na demokracji a z drugiej proszę sobie teraz sprawdzić serwis informacyjny Dorzeczy, w ostatnim czasie wyłączno tam możliwość oceny informacji jak również komentarzy. To typowe sztuczki ustroju komunistycznego reżimu. Oczywiście mnie to nie dziwi taki szlaban dla opinii publicznej ale to jest ewidentny przykład strachu PIS, że demokracja może im zaszkodzić w sfałszowaniu kolejnych wyborów. Mo ra wiecki do wię zie nia, Mo ra wiecki do wię zie… Czytaj więcej »

Art
Art
11 miesięcy temu

to ten smiec ,co to okradal ludzi w EU dpmagajac sie od parlamentu zwrotu pieniedzy za podroze autem ktore bylo zezlomowane,a yebbany zlodziej nigdzie nie byl ?
I taki qtass Was reprezentuje,ale wstyd i obora.