fbpx

Czarnek grozi Donaldowi Tuskowi


3 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Minister Edukacji, Przemysław Czarnek domaga się od Donalda Tuska usunięcia wpisów z mediów społecznościowych, przeprosin i wpłaty 50 tys. zł na dowolną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OHP. Wszystko to w związku z grafiką użytą przez partię opozycyjną, na której minister zaleca, aby Polacy “jedli mniej i trochę taniej”. Jeśli Platforma nie spełni żądań szefa MEN, ten zapowiada pozew o zniesławienie.

Na kontach PO umieszczono grafikę “Złote rady PiS” oraz zdanie: “Gdy Polacy liczą każdą złotówkę przez szalejącą drożyznę, minister Czarnek zaleca, żebyśmy jedli mniej i trochę taniej”.

Przemysław Czarnek opublikował w mediach społecznościowych “wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych i usunięcia skutków dokonanych naruszeń”. Adresatem pisma jest Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

W piśmie minister edukacji i nauki podnosi, że 18 lipca br. na oficjalnych kontach PO na Twitterze i Facebooku zamieszczono wpis odnoszący się do cytatu z “Super Expressu”, w którym to radził Polakom by “jedli mniej lub taniej”. Rzekome słowa Czarnka znalazły się na grafikach podpisanych jako “>>złote rady<< i sposoby na pomoc”. Minister przekonuje, że wpis nawiązuje do nieautoryzowanej rozmowy z gazetą, która zniekształciła i zmanipulowała jego wypowiedź.

— Osoby odpowiedzialne za prowadzenie kont PO na Twitterze i Facebooku zdawały sobie sprawę z moich prawdziwych słów — podkreśla Czarnek. I dodaje: — Powyższy wpis Platformy jest nie tylko nieprawdziwy. Godzi on też w moje dobra osobiste. Przedstawia mnie fałszywie, jako człowieka wskazującego Polakom jak i za ile mają się odżywiać.

Przemysław Czarnek wzywa Donalda Tuska do usunięcia wpisów i grafik, zamieszczenia sprostowania z przeprosinami oraz wpłaty 50 tys. zł dowolną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OHP.

Platforma ma na to trzy dni. — W przypadku niezrealizowania niniejszego wezwania, skieruję sprawę do sądu — grozi polityk PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
grucha
grucha
1 rok temu

takiego ch…ja jak Czarnek nie mozna znieslawić.To nie czlowiek,to pisior.

Dobrostan PISu szczaw i mirabelki
Dobrostan PISu szczaw i mirabelki
1 rok temu

Czarnek to kryminalista i powien siedzieć w Rosyjskim więzieniu o zaostrzonym rygore razem z niedźwiedziem w jednej celi. I niech apeluje żeby niedżwiedź mniej jadł. Niech pogada z głodnym ten utuczony prosiak.

Krzycho
Krzycho
1 rok temu

Carnek już wielokrotnie pokazał, jakim jest bydlakiem!