fbpx

Przyjaciel Putina: Rosyjska armia nie istnieje


Rosyjski biznesmen, były członek Rady Federacji, były bliski przyjaciel prezydenta Rosji Władimira Putina Siergiej Pugaczow, który obecnie mieszka we Francji, w rozmowie z ukraińską redakcją „GORDON” powiedział, że rosyjski armia jest „na paradę”, ale nie na wojnę.

Odpowiadając na pytania o korupcję i problemy rosyjskiej armii, Pugaczow powiedział, że została „armia została zniszczona”.

„Nie istnieje. To jest główny problem armii rosyjskiej. Armia rosyjska nie istnieje z powodu korupcji. Armia, nawiasem mówiąc, to tak naprawdę korupcja. Wiem, jak tam wszystko się układa: ludzie, generałowie. Przez ostatnie 20 lat armia rosyjska nie zamierzała z nikim walczyć, więc co zrobili generałowie? Kupowali od producentów – swoich znajomych – gulasz, oliwę, zakwas itp. i tylko tam siedzieli. Dyrektor wojskowego związku zawodowego przez 14 lat nie walczył z korupcją, tylko o stołki.” – oświadczył Pugaczow

Według Pugaczowa były rosyjski minister obrony Anatolij Sierdiukow powiedział mu, że przed atakiem na Gruzję w 2008 roku rosyjski sprzęt został odrzucony.

70% sprzętu zostało wyrzucone, bo to był złom. Ale nie wyrzucili go na wysypisko, tylko postawili “krzyżyk” i zostawili go w garażu. Pozostało 30%”– powiedział Pugaczow.

Pugaczow i Putin spotkali się na początku lat 90. i zaczęli się ściśle komunikować w 1996 roku. Od połowy lat 90. do około 2010 roku spędzali ze sobą dużo czasu i rozmawiali prawie codziennie, w tym świętując urodziny i inne rodzinne święta. Media nazwały Pugaczowa „bankierem Kremla” i „bankierem Putina”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ile ci dali zielonych Pugaczow za te bajki ?
Ile ci dali zielonych Pugaczow za te bajki ?
2 lat temu

Najwyraźniej Pugaczow nie ma żadnych wiarygodnych informacji a Putin świetnie maskuje siły zbrojne przed wścibskimi kinolami. Inwigilacja zgnilizny zachodu jest zagrożeniem dla całego świata co pokazują ostatnie lata. Inwigilacja to rozpoznanie sił przeciwnika. Każdy mądry przywódca nie dopuści do tego stąd Putin rządzi skutecznie ponad 20 lat bo nikt nie jest w stanie prześwietlić wojskowej infrastruktury Rosji. To nie jest możliwe dla wrogich państw. Nawet sojusznikom Rosja nie udzieli prawdziwych informacji.

Nathan Higgers
Nathan Higgers

40 kopiejek wpadło

hrabia
hrabia

ile onuc dostajesz za takie bzdury?

aha
aha

Idi na ..uj onuco

Rosja ważna dla Polski papież wróg najgorszy
Rosja ważna dla Polski papież wróg najgorszy
2 lat temu

Powiem wam prawdę w którą żaden PISowski Polak nie uwierzy. Rosyjska Armia to fakt nie wierzycie to uwierzycie jak się obudzicie dwa metry pod ziemią albo nie będzie was stać na energię zachodu, ogrzewanie zimą czy butle z gazem, tankowanie autogazu. Zupełnie odwrotnością prawdy jest istnienie boga i jezusa Polskich idoli celebrytów. Nigdy ich nie było, nie ma i nie będzie. Biedni Polaczkowie pokorne i naiwne owieczki, ofiary rządu i kościoła niejednokrotnie w historii zostali bezwzględnie wykorzystani przez swoją słabość do urojeń. Papież Polak Jan Paweł II okazał się wrogiem dużo bardziej niebezpiecznym od Rosji. Co wam dał papież ?… Czytaj więcej »