fbpx

Duda do prezydent Mołdawii: “Chętnie nauczymy demokracji – mamy piękne doświadczenia”


Subksrybuj nas na Google News

Prezydent Andrzej Duda słynie często z rad, z którymi człowiek nie wie co ma zrobić. Tym razem chodzi o wizytę w Warszawie prezydent Mołdawii Maią Sandu. Andrzej Duda wzniośle zadeklarował, że jako Polska bardzo chętnie zdradzimy nasz przepis na demokrację. Media społecznościowe huczą. Dziennikarz Radia Zet, Tomasz Bąk w odpowiedzi na słowa Dudy stwierdził, że “Mołdawia próbuje właśnie wyjść poza rosyjską strefę wpływu, my tymczasem się w nią właśnie wpychamy. To może lepiej nie”.

Do Warszawy z oficjalną wizytą przybyła w poniedziałek prezydent Mołdawii Maia Sandu

– Prezydenci rozmawiali w „cztery oczy”, a następnie odbyły się rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem obojga przywódców – informuje Kancelaria Prezydenta.

– Uważamy, że konieczne jest zachowanie integralności terytorialnej Mołdawii w międzynarodowo uznanych granicach; to jest sprawa fundamentalna i zawsze będziemy wspierali Mołdawię w jej działaniach, które do tej integralności będą zmierzały – mówił Andrzej Duda podczas konferencji.

Polski prezydent zaoferował prezydent Mołdawii podzielenie się doświadczeniami w budowaniu ustroju demokratycznego przez nasz kraj

Zaoferowałem przede wszystkim polską pomoc na zasadzie podzielenia się naszymi doświadczeniami które mamy w różnego rodzaju demokratycznych przemianach. Budowaniu choćby samorządu terytorialnego czy walce z korupcją. Mamy tutaj duże doświadczenia i te zmiany, które nastąpiły w Polsce w tym zakresie na przestrzeni ostatnich 30 lat, dzisiaj przynoszą bardzo wiele pozytywnych efektów. Powiedziałem pani prezydent, że całą pewnością będziemy gotowi tymi naszymi doświadczeniami podzielić – deklarował Duda.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gal Anonim
Gal Anonim
3 lat temu

Raczej obecnie nam panujący powinien udać się na nauki demokracji. ‚Wybrany’ przez sfałszowaną większość. Ciekawe, który światowy polityk bierze go na poważnie?

Zeus
Zeus
3 lat temu

Czy my musimy codziennie mieć powód do wstydu z powodu tego gościa?

europ
europ
3 lat temu

ta pani prezydent mołdawi źle trafiła przyjeżdżając do tego dudy blamaż na całego bo jedyne doświadczenia o demokracji to pałowanie kobiet i łamanie kończyn używanie paralizatorów wobec skutych aresztantów i zabijanie nim wieszanie niewygodnych świadków w cealach oto doświadczenie w dzidzinie demokracji on myli pojęcia i demokracje pomylił z faszyzmem

Cwelparowaduda
Cwelparowaduda
3 lat temu

Wejście tego zjeba na zastrzyk do weterynarza.

Corkadudy
Corkadudy
3 lat temu

Duda. Ty

Last edited 3 lat temu by Konrad Włodarczyk
doradca !?
doradca !?
3 lat temu

pycha jest grzechem