fbpx

“Duszą się tym covidem, są cali sini, a dalej z ich ust leci bełkot nienawiści”


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

O pandemii moglibyśmy zapomnieć już dziś, gdyby wszyscy się zaszczepili i stosowali się do zaleceń epidemicznych – mówił gość radia TOK FM, prof. Krzysztof Simon. – Ale to wywołuje furię antyszczepionkowców. Widzę ich u siebie na oddziale. Duszą się tym covidem, są cali sini, a dalej z ich ust leci ten bełkot nienawiści, że lekarze i firmy (farmaceutyczne) spiskują i są złodziejami. Aż się od niego trzęsą. Jeszcze nie widziałem takiego obłędu w oczach ludzi” – zaznaczył.

Prof. Krzysztof Simon – kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – przyznał, że nie spodziewał się aż tak dużego nasilenia epidemii. – Oddziały (covidowe) są kompletnie obłożone. U mnie jest 100 proc. obłożenia, a jeszcze pacjenci czekają na miejsce – stwierdził.

Profesor patrzy z przerażaniem na to, że rząd nie wprowadza ostrych restrykcji w województwach wschodnich (Lubelszczyzna, Podlasie, Podkarpacie), gdzie jest najwięcej zakażeń koronawirusem.

– To jest nieszczęście. Służba zdrowia jeszcze wytrzymuje to, że dzisiaj mamy 8-10 tys. nowych przypadków zakażeń (w skali kraju). Ale nie wiadomo, jak to skoczy za 2 tygodnie. Absolutnie trzeba zaostrzyć restrykcje we wschodnich województwach. Od pół roku mówimy, że epidemia będzie się tam zaostrzała. Wirus jest siedmiokrotnie bardziej zakaźny niż poprzednio, w związku z tym wali w te rejony. Ostrzegaliśmy, że będzie problem – podkreślił Simon.

Prof. Simon nie szczędził także mocnych słów pod adresem ludzi, którzy nie chcą się szczepić przeciw koronawirusowi. 

– W ostatnich 50 latach cała populacja ludzka zwiększyła się kilkukrotnie właśnie dzięki szczepieniom, postępowi higienizacji i postępowi w medycynie. Dzięki szczepieniom wyeliminowaliśmy ospę, zminimalizowaliśmy koklusz i szereg innych schorzeń. Dzięki szczepieniom żyjemy, ale to wywołuje furię antyszczepionkowców – mówił.

Jak dodał, często się z tą furią spotyka. – Widzę u siebie na oddziale tych antyszczepionkowców. Duszą się tym covidem, są cali sini, a dalej z ich ust leci ten bełkot nienawiści, że lekarze i firmy (farmaceutyczne) spiskują i są złodziejami. Aż się od niego trzęsą. To coś przerażającego, jeszcze nie widziałem takiego obłędu w oczach ludzi – przyznał.

– Jest wielu ludzi, którzy nie mogli się zaszczepić, w tym wielu starszych. Żyją tylko dlatego, że są w otoczce zaszczepionych. Niezaszczepieni przenoszą zakażenia, są kilerami, odpowiadają za los pozostałych – podsumował emocjonalnie gość TOK FM.

UDOSTĘPNIJ!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments