fbpx

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze. Skorzystaj z opcji szybkiego odzyskania długu


Subksrybuj nas na Google News

Rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba nieopłaconych faktur za usługi biznesowe to problem, który zaczyna dotykać coraz większą ilość polskich przedsiębiorców. Statystyki pokazują, że każdego dnia aż 13 firm ogłasza swoją niewypłacalność. Dług chociażby takiej branży budowlanej w 2023 roku przekroczył 1,5 miliarda złotych i niewiele wskazuje na to, aby w następnych tygodniach miał on zmaleć. Możliwość błyskawicznego odzyskania należnych Ci pieniędzy jest więc dzisiaj na wagę przysłowiowego złota. Co zrobić, kiedy dłużnik nie odpowiada na polubowne prośby spłaty? Nie musisz czekać ze związanymi rękami. Wystarczy zgłosić swoją sprawę do sądu elektronicznego, a ten w ramach programu EPU będzie w stanie szybko i skutecznie orzec obowiązek spłaty długu.

Zdradzamy funkcjonowanie systemu Elektroniczne Postępowanie Upominawcze

Celem powołania do życia e-sądu oraz programu Elektroniczne Postępowanie Upominawcze było rozwiązanie problemów z długimi procesami o wystawienie nakazu zapłaty długów w tradycyjnych sądach. Za pośrednictwem omawianej tutaj platformy, praktycznie bez wychodzenia z domu można złożyć odpowiedni wniosek, a następnie całkowicie online zostanie on rozstrzygnięty przez sąd z fizyczną placówką w mieście Lublin. Od razu zaznaczamy. Jego umiejscowienie nie ma żadnego znaczenia w przypadku chęci rozstrzygnięcia sporu przez osobę zamieszkałą poza Lubelszczyzną. Elektroniczne Postępowanie Upominawcze działa na terenie całego kraju, a więc nie musisz jechać na wschód Polski, żeby móc liczyć na szybsze przyznanie nakazu spłaty zobowiązania finansowego dla Twojego dłużnika. Dodatkowo, decydując się na współpracę z doświadczonymi radcami masz szansę skutecznie ominąć najpopularniejsze pułapki generowane przez EPU i tym samym jeszcze bardziej przyśpieszyć cały proces. Chcesz złożyć prawidłowy wniosek oraz chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat swojej sytuacji czy oceny szans na powodzenie sprawy? Zadzwoń chociażby do specjalistów z AIF Kancelaria, którzy prowadzą stronę internetową e-sad.info.pl – miejsce, gdzie znajdziesz ważne informacje na temat Elektronicznego Postępowania Upominawczego.

Jakiego rodzaju sprawy rozwiążesz poprzez Elektroniczne Postępowanie Upominawcze?

W najprostszej definicji, nowoczesny program Elektroniczne Postępowanie Upominawcze będzie zwyczajną windykacją, dokonywaną wyłącznie drogą elektroniczną. A to oznacza, że do e-sądu bez  problemów skierujesz każdy wniosek bezpośrednio powiązany z chęcią odzyskania należnych Ci pieniędzy. I nie ma tutaj znaczenia, czy chodzi o pożyczkę prywatną potwierdzona umową czy o zaległości, które zostały wygenerowane podczas współpracy biznesowej pomiędzy właścicielami firm. Jeżeli Twój dłużnik nie chce i nie planuje spłacić zobowiązania dobrowolnie, możesz takie zachowanie zgłosić do Elektronicznego Postępowania Upominawczego właśnie. Po odpowiednim przekonaniu e-sądu na ręce dłużnika trafi nakaz zapłaty, a jego zbagatelizowanie będzie wiązać się z wizytą komornika. W ramach sądu online nie można rozpatrywać spraw o innym charakterze.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments