fbpx

Giertych: Postawa Platformy w sprawie aborcji to wielki błąd


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Platforma Obywatelska przedstawiła projekt, by wprowadzić przesłankę do aborcji z powodu trudnych warunków życiowych bądź zagrożenia dla zdrowia psychicznego kobiety. Taką aborcję można byłoby przeprowadzać do 12 tygodnia ciąży. Roman Giertych postanowił skomentować propozycję PO i nie jest to pochlebny komentarz.

“Jesteśmy zdania, że kobieta musi czuć się bezpieczna, a państwo powinno zagwarantować jej kompleksową opiekę, by kobieta mogła świadomie podejmować decyzje o swojej przyszłości, w tym o macierzyństwie” – tłumaczył przewodniczący Borys Budka.

W ocenie mecenasa Giertycha “najbliższy tydzień zamiast mówić o rosnącej nieudolności PiS w walce z epidemią będziemy mówić o aborcji”. Uważa on, że to duży błąd taktyczny ze strony Platformy, która gra z nut Jarosława Kaczyńskiego.

“Uchwała zarządu PO o aborcji jest strasznym błędem. Podobnym błędem było forsowanie przez E. Kopacz i MKB ustawy o zmianie płci, czy też działania Trzaskowskiego i Rabieja na rzecz uczenia dzieci możliwości zmiany płci. Politycy PO nie wyciągnęli żadnych wniosków ze swoich klęsk” – stwierdził Giertych

Słowa Giertycha skomentował poseł Nitras.

“Ty masz po prostu inne poglądy niż ma Platforma. Nie od dzisiaj zresztą. Gdybyśmy Ciebie słuchali to bylibyśmy przeciw in vitro i związkom partnerskim. Ale szanujemy Cię za walkę o wolne sądy” – napisał.

W odpowiedzi Giertych uczulił, że decyzja zarządu PO doprowadzi do sporu wewnątrz partii, co z radością będzie przyjęte na Nowogrodzkiej.

Zgadzacie się z Giertychem?

Komentujcie i udostępniajcie!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments