fbpx

Kaczyński: “Przyznaję, nielegalnie zdałem maturę, a potem poszedłem na studia. Rodzice załatwili u kuratora – nie wiem jak”


Subksrybuj nas na Google News

– Tylko doktorat mam już chyba całkowicie legalny ze względu na jego dawną konstrukcję prawną – napisał Jarosław Kaczyński w swojej książce “Polska naszych marzeń”. Prezes PiS przyznał, że w szkole nie zawsze mu “szło”. – Moje czasy szkolne kryją pewną tajemnicę. Otóż zdarzyło mi się nie zdać z 10. do 11. klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie po odkręceniu tego znalazłem się w liceum na Woli – pisał w swojej książce. Przyznał także, że sprawa jego promocji do następnej klasy wygląda na szemraną. – Zdaje się więc, że prawdopodobnie nielegalnie skończyłem 11. klasę i zdałem maturę, a potem poszedłem na studia” – pisze Jarosław Kaczyński.

Kilka lat temu na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis pana, który przedstawił się jako pracownik szkoły do której uczęszczali Kaczyńscy. Mężczyzna wyjawił, że, “coś z nimi było nie tak”.

Jarosław Kaczyński

 – Pracowałem przez wiele lat w ‘Lelewelu’, liceum ogólnokształcącym na Żoliborzu. Uczęszczali tam m.in. bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy Ale nie skończyli tej szkoły. Odeszli po przedostatniej X klasie w okolicznościach kuriozalnych. (…) Lech zdał z X do XI (maturalnej) klasy, natomiast Jarosław oblał. Jeśli dobrze pamiętam miał oceny niedostateczne z języka polskiego i angielskiego. Decyzją rady pedagogicznej miał powtarzać klasę. Kuberski zbaraniał i odszedł z niczym. „Załatwił” Jarosławowi przeniesienie do innego liceum i… promocję. Z niemałym zdumieniem dowiedzieliśmy się po wakacjach, że – mimo ocen niedostatecznych – kontynuuje on naukę w klasie maturalnej.

W książce “Polska naszych marzeń” prezes przyznał, że przeżywał “pewne szkolne zawirowania”

– Moje czasy szkolne kryją pewną tajemnicę. Otóż zdarzyło mi się nie zdać z 10. do 11. klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie po odkręceniu tego znalazłem się w liceum na Woli. Po czym dodał, że szczerze: – Zdaje się więc, że prawdopodobnie nielegalnie skończyłem 11. klasę i zdałem maturę, a potem poszedłem na studia – zdradził prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Niewiele brakowało, a nie zdałbym z dziesiątej do jedenastej klasy. Postawiono mi dwóje z polskiego, angielskiego i to by jeszcze nie było nieszczęście, bo mogłem mieć dwie poprawki. Ale dostawiono mi dwóję z przysposobienia wojskowego. Do dziś nie wiem dlaczego, bo ten nauczyciel mówił, że może mnie jeszcze zapytać. Wyraźnie chciano, żebym nie zdał. Rodzice się odwołali do kuratora – był nim późniejszy minister Jerzy Kuberski – opisywał w książce Kaczyński.

Fakt “załatwienia” promocji do następnej klasy przez PRL-owskiego kuratora oświaty budzi poważne wątpliwości i do dziś owiany jest tajemnicą.

UDOSTĘPNIJ DALEJ


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
2 lat temu

tam wszyscy mają szemrane tytuły naukowe bo po kulturze i sposobie wypowiadania widać patologie

Ixinski
Ixinski
Odpowiedź do  europ
1 rok temu

A jakie “zdałem” jak nie zdałem.
Ciekawe.

emeryt
emeryt
2 lat temu

jeden taki obatel ma honoriscausa z kraju Zulugula i jest zadowolony,druginie ma maturyi rządzi…nie szkodzi ,źe demoluje kraj……

Piotr
Piotr
2 lat temu

Kaczynscy to WROGOWIE Polski.

DUPA !
DUPA !
2 lat temu

DEBIL wtedy..DEBIL…TERAZ !

husgvarna
husgvarna
Odpowiedź do  DUPA !
1 rok temu

Raz debil, zawsze debil. Raz agent, zawsze agent. Raz k, zawsze k.

/,/,/
/,/,/
1 rok temu

hanba panie KACZYNSKI – pan jest winien morderstwa smole,ńskiego

suveren
suveren
1 rok temu

-wykształcony idiota ,jak każdy pisowiec, a teraz wdaje mu się ze ma patent na mądrość i prawo nami rządzić,za nas decydować i nas ubezwłasnowolnić za miskę ryżu – precz razem hipokryto wraz ze swoją bandą i broszką ,której marz się prezydentura ( chyba w KGW)- to jest wręcz obrzydliwe- chciwość, arogancja i bezczelność przekracza możliwości tej baby, a nam przeniosłaby kompromitację- za wysokie progi na jej …nogi.