fbpx

Kardynał skazany za pedofilię poprowadzi rekolekcje u Rydzyka. “Przyjmijmy go z miłością”


Subksrybuj nas na Google News

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które wygłosi australijski kardynał George Pell. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie fakt, że wielebny spędził ponad 13 miesięcy w więzieniu o zaostrzonym rygorze za akty pedofilskie. Sąd Najwyższy Australii orzekł jednak, że jest niewinny. Teraz duchowny poprowadzi rekolekcje w Toruniu, pod błogosławieństwem ojca Tadeusza.

– Jak już wielu wie, w naszych czasach wymyślono zbrodnię, którą duchowny miał popełnić – mówił Rydzyk na portalu radiomaryja.pl. – Zaangażowano instytucje państwowe do potwierdzenia tej zbrodni. Wynajęto tzw. dziennikarzy do zorganizowania na światową skalę publicznego linczu. Mimo braku dowodów o winie skazano go na sześć lat więzienia o zaostrzonym rygorze, a chciano na 26 lat. Był uwięziony na ponad 13 miesięcy. W końcu Sąd Najwyższy w Australii uniewinnił go – kontynuował nawiązując do “jednej wielkiej, nieuzasadnionej nagonki na kościół katolicki.

– Przyjmijmy go z miłością. Zapraszamy torunian oraz chętnych spoza Torunia. Zachęcamy, by być osobiście. Jest to niepowtarzalna okazja, aby modlić się z takim świadkiem i słuchać jego nauki podczas rekolekcji – mówi redemptorysta.

Kardynał ma wygłosić kazanie w czasie mszy św. o godz. 12, a w poniedziałek i we wtorek w czasie mszy św. o godz. 18. Homilie będą dostępne w języku polskim. – Zapraszamy, jest to niecodzienne wydarzenie. Ks. kard. George Pell, męczennik naszych czasów, będzie obecny w Toruniu – zachęca Rydzyk.

Pell był ważną personą w Watykanie

W 2014 roku został prefektem Sekretariatu do spraw Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. Kiedy pojawiły oskarżenia o molestowanie seksualne, papież zakazał kardynałowi publicznego pełnienia posługi i kontaktów z nieletnimi. Potraktowano to jako środki zapobiegawcze, zastosowane do rozstrzygnięcia w procesie apelacyjnym duchownego.

W marcu 2019 r. kardynał został skazany na sześć lat więzienia o zaostrzonym rygorze. Do czynów zabronionych wobec małoletnich miało dojść w 1996 roku. Pella oskarżono o molestowanie seksualne dwóch 13-letnich chórzystów, gdy duchowny był arcybiskupem Melbourne.

W kwietniu 2020 Sąd Najwyższy Australii zdecydował jednak uniewinnić kardynała George’a Pella. Zaskakująca decyzja Sądu Najwyższego Australii oznacza, że wcześniejsze decyzje ławy przysięgłych oraz niższego sądu apelacyjnego zostały uchylone, a hierarcha mógł opuścić więzienie o zaostrzonym rygorze w Barwon pod Melbourne.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rydzyk trujący
rydzyk trujący
2 lat temu

Alleluja i do przodu !!