fbpx

Katecheta zaatakował Owsiaka na lekcji. Reakcja uczniów wprawiła go w szał


11 comments, 6
Subksrybuj nas na Google News

Środowisko duszpasterskie jest raczej niechętnie nastawione wobec WOŚP i jej lidera. Z ambon kościelnych wielokrotnie padały słowa, wymierzone w Jurka Owsiaka, prym w tej działalności wiedli ludzie związani z Radiem Maryja. Owsiak był osądzany od czci i wiary, pojawiły się wręcz deklaracje wykluczające wiernych z Kościoła za wspieranie jego działalności. Ten nurt jest właśnie kontynuowany, czego najlepszy dowód to niedawna historia z Gdańska, opisana przez “Gazetę Wyborczą”

Jeden z gdańskich katechetów poszedł na konfrontacyjny ton interakcji na lekcjach. Od początku roku zachowywał się prowokacyjnie, m.in. argumentując chorobę w rodzinie jednego z uczniów faktem nieregularnego uczęszczania na niedzielne msze. W niewybrednych słowach wypowiadał się również na temat WOŚP. Podczas zajęć sugerował, że jedno z dzieci jest opętane, bo popiera akcję zorganizowaną przez Owsiaka. Te słowa przelały czarę goryczy i uczniowie nie pozostali bierni.

Na następną lekcję zaopatrzyli się w naklejki z serduszkiem orkiestry i okleili nimi siebie, klasę oraz samochód katechety. – Nauczyciel religii, kiedy to zobaczył, kazał im wszystkie serduszka odkleić, ale zamiast tego uczniowie wyszli po prostu z klasy. Serduszka WOŚP uwiecznili na zdjęciach robionych tak, żeby nauczyciel tego nie zauważył – czytamy w tekście Anny Dobiegały na łamach “Gazety Wyborczej”.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Jakiś czas temu głośno było o teoriach wpływowego kapłana, Dariusza Kowalczyka. Duchowny wprost zasugerował, żeby wiernym z przyklejonym logiem WOŚP do głowy nie przyszło pojawić się podczas nabożeństwa.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

11 comments, 6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
7
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
8
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
22
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
165
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
11
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katacheta debil i komunista XXI wieku
Katacheta debil i komunista XXI wieku
1 rok temu

Dzieci mają naturalne poczucie wolności i sprawiedliwości. Kościół to instytucja gdzie obowiązuje nie prawo nie sprawiedliwość i nie demokracja ale hierarchia. To jest organizacja na wzór monarchii ponieważ w sredniowieczu nawet koronacja nie była możliwa bez poparcia papieża i kościoła. Dziś ta skostniała i zimna cywilizacja epoki sredniowiecza nadal chce stosować doktryny które nijak mają się do realiów. Trzeba pamiętać że jest autonomiczna instytucja państwowa która może działać niezależnie od rządu. Niestey tylko dzieki rządowi i wyłudzaniu pieniędzy podatników jest w stanie się utrzymać, ponieważ gdyby to zależało od społeczeństwa to ludzie absolutnie nie płacicli by żadnych podatków na kult… Czytaj więcej »

Yacek
Yacek
1 rok temu

Kościół od początku powstania, narzuca wiernym swój tok myślenia, a przede wszystkim swoje nauki. Obyś tylko nie był mądrzejszy od nich. Kościół nigdy nie był, za rozwojem intelektualnym wiernych. Prostymi ludźmi jest łatwiej sterować.

Lukos
Lukos
Odpowiedź do  Yacek
1 rok temu

Ja mam kościół w dupie i mam spokój

Mark
Mark
1 rok temu

Jest XXI wiek, a kościół uzurpuje sobie jakieś prawa! Mnie to trochę nawet śmieszy, że ludzie dają się nabrać na jego wyimaginowane dyrdymały! Nie bronię nikomu w cokolwiek wierzyć, ale niech robią to bez kompromitujących zachowań!

jos
jos
1 rok temu

To, co oddziela od Boga, to fałszywa religia oparta nie na Słowie Bożym, ale na bezbożnej bałwochwalczej tradycji pełnej fałszywej “liturgii”, nie mającej nic wspólnego z Chrystusem. Jezus i religia, to dwa skrajnie oddalone bieguny. Nikolaicki podział ludzi na duchownych i świeckich jest w nienawiści u Jezusa /Obj.2:6/. Jezus zapłacił swoją krwią za każdego grzesznika jednakowo, a religijni grzesznicy ważą się ludzi dzielić przed obliczem Stwórcy. Wchodzą z tupetem w miejsce Chrystusa i rozkazują samemu Bogu zstępować do ich bluźnierczych obrządków i nie kończących się ofiar. Jezus umarł raz, zmartwychwstał raz i zasiada na swoim tronie. A będąc Bogiem wyznaczył… Czytaj więcej »

Stary co ty pleciesz ?
Stary co ty pleciesz ?
Odpowiedź do  jos
1 rok temu

Stary bez obrazy ale nie kupuje tych bubli szczerze mówiąc to nie wiem nawet o czym mówisz. To jest coś w stylu jeszcze więcej religii jeszcze więcej boga i jezusa. Stary wszystko co wiemy o bogu i jezusie to nic nie wiemy ludzie kochają coś czego w żaden sposób ty ani nikt nie jest w stanie udowodnić. To nie nie jest nauka oparta na dowodach archeologicznych jak np. fakty przodków homo sapiens czy szczątki dinozaurów. Z bogiem i jezusem jest identyczny problem jak z UFO czy Bigfoot są to obiekty niezidentyfikowane, niehistoryczne, nienaukowe pochodzące z czasów kiedy ludzkość nie potrafiła… Czytaj więcej »

Lolek
Lolek
Odpowiedź do  Stary co ty pleciesz ?
1 rok temu

Dlatego to nazywają wiarą bo się wierzy że tak było, a brak na to dowodów. Jakby były dowody to byśmy się o tym uczyli na historii jako fakty i wtedy byłoby to nazywane nauką o bogu 😎

babcia
babcia
Odpowiedź do  Lolek
1 rok temu

Od pokoleń wklada nam się do głowy to samo i ciągle straszy piekłem a gorszego piekła, jak mamy teraz, na tej ziemi i za naszego życia, większego i gorszego piekła nikt nam nie uczynił jak zrobili to ludzie bedący obecnie przy władzy i nazywający siebie elitą, wraz z klerem.

Lolek
Lolek
1 rok temu

Powinni się masowo wypisać z lekcji religii, tyle w temacie. Co to za nauczyciel który poniża dzieci, problem jest taki że większość księży nie jest przygotowana pedagogicznie. Niestety księża chcą na siłę przekonać wiarę, a tak się nie da. Działa to w drugą stronę. Narzucanie wiary przed 16rokiem życia to jest jak gwałt na umyśle. Przemyślcie sobie to rodzice.

💪🦾 TAKI WAŁ
💪🦾 TAKI WAŁ
Odpowiedź do  Lolek
1 rok temu

fałszywa liturgia TO PODSTAWA judaszowego polskiego kościoła 👹🕷️😵‍💫🔥🕷️🤮

grucha
grucha
1 rok temu

dobrze zrobiły dzieciaki temu skurwiałemu debilowi.