fbpx

Komiksy Marvel – jakie warto przeczytać?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Komiksy Marvel od dekad stanowią mainstream kultury popularnej. Są chętnie czytane przez fanów w każdym wieku, wokół nich tworzą się społeczności, a przygody bohaterów Marvela nie tylko trafiają do kin, ale też mogą stanowić przedmioty dysertacji doktorskich.

Bohaterowie komiksów Marvela jako mieszkańcy naszej zbiorowej wyobraźni

Komiksy Marvel zaczął wydawać wiele dekad temu w USA, jednakże do Polski kultowe przygody superbohaterów trafiły dopiero na początku lat 90’. Najpopularniejsze komiksy, których bohaterowie są znani każdemu, są dostępne zarówno w seriach popularnych i kolekcjonerskich.

Spiderman

Młody student Peter Parker po ugryzieniu przez napromieniowanego pająka uzyskuje niezwykłe moce, które jemu samemu często przysparzają problemów, ale mogą nieść pomoc innym.

Dr. Strange

Potężny czarodziej dysponujący kamieniem czasu, który pozwala mu na przemieszczanie się między uniwersami. Strzeże Ziemi przed najmroczniejszymi potęgami wszechświata.

Hulk

Najsilniejsza postać w uniwersum komiksowym Marvela. Dla Hulka przetrwanie ataku nuklearnego nie jest niewyobrażalne, tak samo jak zniszczenie czołgu jednym ciosem – na szczęście dla nas Hulk zwykle słucha się Czarnej Wdowy…

Ironman

Genialny wynalazca i miliarder Tony Stark, gdy zakłada stworzony przez siebie niezniszczalny kostium z uzbrojeniem większym niż niejedna armia świata, walczy w imię dobra i pokoju.

Kapitan Ameryka

Superżołnierz, który zawsze staje na wysokości zadania, stanowi ostatni bastion obrony i przewodzi innym superbohaterom.

Avengers

Najsłynniejsza grupa superbohaterów w komiksowym uniwersum Marvela – nieważne co się stanie, jakiemu zagrożeniu przyjdzie nam stawić czoła, zawsze możemy liczyć na połączone siły największych ziemskich superbohaterów.

Uniwersum Marvela – współcześni bohaterowie nie tylko dla dzieci

Komiks potrafi być sztuką wysoką, czego dowodem są najwybitniejsze serie Marvel, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowane przez mistrzów kreski. Marvel tworzy takie komiksy, które są zrozumiałe dla nastolatków, ale potrafi wspiąć się również na poziom sztuki komiksowej, która łączy wizualność, prozę, opowiadanie historii, w sobie właściwy, unikalny, bo właśnie komiksowy sposób.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments