fbpx

List Giertycha do Kaczyńskiego: “Drogi Jarku! Pójdziesz siedzieć.”


Subksrybuj nas na Google News

Roman Giertych na swoim facebookowym profilu opublikował list adresowany do “drogiego Jarka”. List mecenasa stał się viralem – obecnie ma ponad 15 tysięcy polubień oraz ponad 3 tysiące udostępnień. Motywem głównym jest afera dot. Pegasusa.

Sprawa Pegasusa

Prawnik Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek dołączają do listy krytyków rządu z całego świata, których telefony zostały zhakowane przy użyciu produktu Pegasus. Oprogramowanie szpiegowskie zamienia telefon w urządzenie podsłuchowe i pozwala jego operatorom zdalnie wykradać wszystko, od wiadomości po kontakty. Wśród potwierdzonych ofiar znaleźli się meksykańscy i saudyjscy dziennikarze, brytyjscy adwokaci, palestyńscy działacze praw człowieka, głowy państw i amerykańscy dyplomaci z siedzibą w Ugandzie.

“Drogi Jarku!”

“Drogi Jarku! Ależ ty to masz pecha! Popatrz. Kupiliście 25 licencji na Pegasusa. Z dumą ogłosiłeś, że byłoby dziwne, gdybyście takiego programu nie mieli. Używaliście programu do zwalczania najcięższych przestępstw. Chcieliście Polskę zrobić silną i bezpieczną. A tu taki pech! Jest w Polsce około miliona przestępstw rocznie.

I jak na złość twoi niezależni prokuratorzy spośród tego miliona przestępstw w 2019 roku wybrali dwóch niezwykle groźnych złoczyńców: Krzysztofa Brejzę i Romana Giertycha, aby dzień po dniu sprawdzać co tam w ich przestępczym życiu słychać” 

“I zupełnie przypadkiem, niezamierzonym, niezaplanowanym, koincydencją zupełnie ekstraordynaryjną było, że Brejza został w czasie tej kontroli szefem sztabu wyborczego głównej partii opozycyjnej, a Giertych był prawnikiem prowadzącym sprawy Tuska, którego obawiałeś się jako najbardziej prawdopodobnego kandydata w wyborach prezydenckich. I też zupełnym przypadkiem infekcje skończyły się u Brejzy po wyborach parlamentarnych, a u mnie zaraz po konwencji PO, która przesądziła start Kidawy-Błońskiej.

Dodatkowym pechem było to, że prowadziłem wówczas sprawy II Wież, gdzie złośliwi mogliby przypuszczać, że obawiałeś się publikacji nagrania z wręczania ci koperty z 50 tysiącami. I teraz z powodu tego nieprawdopodobnego pecha masz kłopoty!

No i jeszcze ta przestępczyni Wrzosek, została wytypowana zupełnie losowo (badania przesiewowe terroryzmu wśród prokuratorów), a okazało się, że jakieś śledztwo przeciwko PiS wszczęła i krzyk na cały świat” – kończy swój list.

ZOBACZ TAKŻE:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
siekiera motyka
siekiera motyka
2 lat temu

Kaczyński to stary komuch on morduje swoich przeciwników politycznych lepiej nie znaleźć się na jego liście nie mając siekiery motyki piłki i szklanki