fbpx

Miała być druga Ameryka, a wyszła Sycylia. Szef ABW i Banaś mieli powiązania biznesowe. Morawiecki o niczym nie wiedział pomimo, że śledztwo trwało od 2017r. ?


1 comment, 30.1k
Subksrybuj nas na Google News
A

ktualny szef ABW zasiadał w radzie nadzorczej spółki, której prezesem jest Arkadiusz B., były dyrektor w resorcie finansów i aresztowany współpracownik Mariana Banasia.  To ten sam, który został ujawniony, który to miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą mającą wyłudzać podatek VAT.  Jak informuje “Rzeczpospolita”, od stycznia tego roku siedzi w areszcie. 

Ani Szydło, ani Morawiecki pod którego skrzydłami w ministerstwie finansów działała mafia, nic nie wiedzieli pomimo, że śledztwo prowadziła ABW, którą nadzorowali.

Śledztwo zostało wszczęte 11 grudnia 2017 roku. Zarzucane podejrzanym przestępstwa dotyczą okresu od listopada 2015 r. do sierpnia 2018 r. – informuje „Rz” Prokuratura Krajowa. W sumie zarzuty usłyszało już 15 osób, w tym wspomniany Arkadiusz B.

Tu nie potrzeba żadnych zdolności detektywistycznych, aby zauważyć powiązania. Marian Banaś był wiceministrem potem ministrem Finansów i szefem krajowej administracji skarbowej. Był badany przez służby z którymi miał powiązania biznesowe. Powiązania te dotyczą nie jakiegoś zwykłego funkcjonariusza tylko aktualnego szefa ABW.

Marian Banaś – dlaczego “Pancerny Banaś”

W 1979 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1980 ukończył studia podyplomowe z zakresu religioznawstwa na UJ. Studiował też filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej. Odbył pozaetatową aplikację sądową zakończoną w 1996 egzaminem sędziowskim oraz aplikację Najwyższej Izby Kontroli. Ukończył również podyplomowe studia z zakresu audytu wewnętrznego (2009–2010).

Za kadencji Banasia Polska mogła stracić aż 64 mld zł z tytułu akcyzy za alkohol z Ukrainy

W 2015 r. Banaś wraca na stanowiska które zajmował w poprzedniej kadencji PiS. Jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i szefem Służby Celnej, potem od grudnia 2016 szefem Krajowej Administracji Skarbowej.

Śledztwo ABW rusza a “Pancerny” Banaś rozwija interes i zostaje ministrem finansów .

Najbliższy współpracownik w ministerstwie finansów Arkadiusz B., oprócz pracy w resorcie finansów, od 2015 roku jest również prezesem spółki “Agencja Monitoringu Wywłaszczeń”. W tej samej spółce, w radzie nadzorczej zasiadał prof. Piotr Pogonowski, obecny szef ABW.

Do tej samej rady nadzorczej weszli wówczas również Konrad Raczkowski i Grzegorz Kaczorowski. Ten pierwszy kilka miesięcy później zostanie wiceministrem finansów. Odejdzie z resortu w 2016 r., by przez kolejne trzy lata pełnić funkcję wiceprezesa Banku Ochrony Środowiska, kontrolowanego przez Skarb Państwa i stać na czele Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ. To właśnie ten Bank udzielił kredytu w 2017 roku Banasiowi. Kredyt w wysokości 2,6 mln zł otrzymała firma Jakuba Banasia, syna prezesa NIK.

PILNE ! Współpracownik Banasia miał kierować mafią vatowską kiedy ten z mafią miał walczyć.

Według Stanisława Żaryna, rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, prof. Piotr Pogonowski złożył rezygnację z funkcji w dniu 10 lipca 2015. Jedna w KRS formalne wykreślenie z rady nadzorczej Pogonowskiego nastąpiło wpisem z 1 kwietnia 2016 r.

Pod koniec 2018r i na początku 2019r zostają aresztowani ; Arkadiusz B i jeszcze 14 osób w tym  wysoko postawieni urzędnicy resortu: Krzysztof B., były wicedyrektor Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier oraz Andrzej S., były naczelnik warszawskiego urzędu skarbowego – Andrzej S.

Jednak Banaś przechodzi wszelkie procedury sprawdzające i 4 czerwca 2019 prezydent Andrzej Duda powołał Mariana Banasia na stanowisko ministra finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego.

“ręce poobcina, nogi, …Groził zgwałceniem córki”- o partnerze biznesowym Banasia. Szczerba ujawnia zeznania świadka.

30 sierpnia 2019 został wybrany przez Sejm na prezesa Najwyższej Izby Kontroli; tego samego dnia jego kandydaturę zatwierdził Senat. 

List Romana Giertycha do premiera Morawieckiego.

Media donoszą panie premierze, że w Ministerstwie Finansów za Pana tam rządów podwładni wiceministra Banasia, którzy mieli zwalczać wyłudzenia VAT kierowali mafią wyłudzającą VAT. A podległa Panu jako obecnie premierowi prokuratura doprowadziła do ich aresztowania. To genialny patent! Aby naprawić jakiś problem Państwa należy wyaresztować pisowców, którzy mają się zajmować jego rozwiązaniem. Bardzo mi się ten plan podoba i czekam na rozwiązania w innych dziedzinach życia państwowego. Proponuję, aby na koniec, gdy już wszystkich Pan pozamyka, polecił Pan ostatniemu prokuratorowi, który będzie jeszcze na wolności (pozostali za krzewienie przestępczości będą już siedzieć), aby zatrzymał Pana jako tego, który odpowiada za całościowe psucie Państwa. Czy wyobraża Pan sobie tę chwilę, gdy ostatnia policyjna suka zajeżdża po Pana o 6 rano, a tam nie ma nawet kamer TVP, bo ostatni „dziennikarz” został zatrzymany przez ABW?
Czyż nie byłoby to piękne?

Zawsze życzliwy,

Roman Giertych

PS Tylko żeby się nie okazało, że tym ostatnim prokuratorem jest Zbigniew Ziobro…

Afery, taśmy , podsłuchy , haki, miliony, przewałki – nie potrzeba wyjeżdżać na wakacje żeby poczuć się jak na Sycylii lat sześćdziesiątych.

Co chwila dowiadujemy się o porażkach aktualnie rządzącej władzy. Na jaw wychodzą nieprzejrzyste interesy, taśmy afery podkarpackiej, nieujawnione majątki Morawieckiego, i czołowych polityków PiS itd. Wydaje się że tego jest tak dużo że każdy na każdego coś ma i nic się nie może zmienić. Szczytem hipokryzji jest chwalenie Banasia za uszczelnienie luki vatowskiej, podczas gdy w czasie jego kadencji w ministerstwie działała mafia wyłudzająca podatki.

To de jawu ? Przecież w ministerstwie sprawiedliwości też działała grupa zajmująca się nielegalną działalnością hejtowania sędziów o której minister nie wiedział. Przypomnijmy wyniki kontroli w NIK i wykazane nieprawidłowości w MS. Czy nowy prezes też będzie tak skrupulatnie kontrolował wydatki rządowe ? Nic na to nie wskazuje aby Marian Banaś ustąpił ze stanowiska.

Strumień kloaki przypomina już amazonkę.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 30.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
37
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
4
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
8
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Punkt widzenia
Punkt widzenia
4 lat temu

PiS wygrał wybory w Rzeczypospolitej Polskiej,
A rządzi w rzeczypospolitej mafijno-rodzinnej …