fbpx

Nazistowskie symbole na marszu Bąkiewicza. Wśród nich szli Ziobro i Macierewicz


5 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Tegoroczny Marsz Niepodległości diametralnie różnił się od dotychczasowych. Jeszcze nigdy nie towarzyszyła mu tak zła atmosfera wewnętrznych sporów, skupiających się wobec głównego organizatora Roberta Bąkiewicza. Przełożyło się to na strukturę marszu – tak naprawdę składał się on z kilku oddzielnych pochodów, niejednokrotnie reprezentujących sprzeczne poglądy. Nie zabrakło również skandalu – wśród uczestników pojawiły się transparenty z symboliką hitlerowską. Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że przemarsz firmowali politycznie wpływowi politycy Zjednoczonej Prawicy i Konfederacji.

Otoczka wokół manifestacji była w tym roku wyjątkowo napięta. Wszystko z powodu postawy organizatorów, wobec których wysnuwane są zarzuty zdrady interesów nacjonalistów i zbyt bliskich relacji z obozem władzy. Robert Bąkiewicz stracił zaufanie wielu osób, które były mu do tej pory przychylne, co było widać po strukturze marszu. Miał on kilka, oddzielonych od siebie przestrzenią części. Tworzyli je m.in.: ludzie Bąkiewicza, środowisko Konfederacji, Młodzież Wszechpolska, ONR. Pomiędzy nimi mieszali się zwykli uczestnicy. Każde z tych ugrupowań dbało o to, żeby zachowywać od siebie odstępy i nie tworzyć jednolitej całości.

W oczy rzucała się niewielka liczba zorganizowanych grup kibicowskich, mniejsza niż zazwyczaj ilość pirotechniki, widać że dużo osób odpuściło. Było tam za to prawie wszystko, jeśli chodzi o manifesty polityczne – od flag Polski, Ukrainy, podobizny Lecha Kaczyńskiego, symboli religijnych, po czarne słońca i wilcze haki. Te dwa ostatnie znaki nie miały prawa się pojawić w mieście, które zostało zrównane z ziemią podczas wojny. Wykorzystywano je przez SS, czyli formację, której członkowie byli rozstrzeliwani bez wyroku sądu przez Armię Krajową podczas Powstania Warszawskiego, z uwagi na swoje wcześniejsze barbarzyństwo. Czarne słońce to wersja krzyża słonecznego, składające się z trzech nałożonych na siebie swastyk. Na Marszu Niepodległości znajdowało się ono w zorganizowanej i nieprzypadkowej, kilkusetosobowej grupie, która niosła flagę Lublina. Wilczy hak był emblematem 34 dywizji Grenadierów SS, w piątek w Warszawie pojawił się na chorągwi ukraińskiej.

Jak gdyby nigdy nic, na tym samym zgromadzeniu szło wielu polityków Zjednoczonej Prawicy i Konfederacji. Nie zabrakło też prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, którego urząd przynajmniej w teorii powinien rozpocząć postępowanie w tej sprawie. Nie można ich obarczać odpowiedzialnością prawną za opisane wydarzenia, ale polityczną już jak najbardziej. – Są tutaj tysiące polskich patriotów, jesteśmy dumni, że możemy być tutaj razem z nimi – przekazał lider Solidarnej Polski.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
6
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marsz wstydu i hańby żałoba narodowa
Marsz wstydu i hańby żałoba narodowa
1 rok temu

Czas najwyższy by rząd PIS podał się do dymisji i został rozliczony za szereg afer kryzysów i patologii łącznie z covid 19. To z czym mamy do czynienia to zakamuflowany powrót do komunizmu. Jeśli mówimy o symbolach to nie ma co się oszukiwać i można to sprawdzić w siedzi że np. symbole swastyki których tak bardzo nienawidzimy były symbolami Wojska Polskiego, żydów a także chrześcijan. Hitler nieprzypadkowo wybrał ów symbol ze względu na szczęście i powodzenie. Dziś prawie już nikt swastyk nie używa tylko i wyłącznie ze względu na użycie jej przez III Rzeszę. Tym niemniej Niemcy szczęścia i powodzenia… Czytaj więcej »

1234
1234

wykurwiaj zydku

europ
europ
1 rok temu

dlatego nie chodzę na to cyrkowe przedstawienie bo tak było przed wojną wszystkie opcje partyjne ścierały się na pochodach zadymy i bijatyki to była norma i teraz jest to samo tylko wstyd moim zdanie wprowadzić zakaz manifestacji w tych dniach niech się zabijają w domach mniej obciachu przed światem

Ala
Ala
1 rok temu

Już sam tytuł jest przekłamaniem

ANDRZEJ S LOBROW
ANDRZEJ S LOBROW
1 rok temu

Naród który pragnie wyzwolenia Państwa od własnych tyranów terroru bolszewicko-nazistowskiego z parti POPiS-u PSL. SLD układ Okrągły Stół, w tym pozostała chołota niedorozwoju komunistycznego, musi odegrać silną rewolucję i pokonać to bagno siłą, gdyż ten typ kryminalistyczny nie zrozumie że ich polityka NIE jest akceptowana przez Polaków rozproszonych na całym świecie.Komuniści bolszewiki i złodzieje cały świat z was się śmieje !