fbpx

Nowy, gorący sondaż! Opozycja wygrywa wybory i zdobywa większość konstytucyjną!


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Roman Giertych ujawnił najnowszy sondaż grupy badawczej NOBO (Niezależny Ośrodek Badania Opinii), z którego wynika, że najbliższe wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska. Ogromnym zaskoczeniem jest także bardzo dobry wynik Szymona Hołowni, którego Polska2050 wejdzie najprawdopodobniej w koalicję z ugrupowaniem Donalda Tuska. Co najważniejsze w sondażu, opozycja demokratyczna uzyskuje zdolność konstytucyjną. Jeśli ten scenariusz wejdzie w życie, ekipa PiS może mieć duże problemy natury prawnej.

Według NOBO, wybory parlamentarne wygra Platforma Obywatelska, na którą chce oddać swój głos 23% respondentów. Główny rywal – Prawo i Sprawiedliwość uplasowało się na drugim miejscu rankingu z wynikiem 20,5%.

Największym zaskoczeniem jest świetny wynik Polski2050, która uzyskałaby poparcie 19,5% wyborców!

Czwarte miejsce na podium przypada Lewicy, która otrzymała 8.3% poparcia.

Do parlamentu dostałaby się także Konfederacja ze skromnym wynikiem 5,3%, a także PSL z wartością na granicy progu wyborczego – 5,1%.

Podział mandatów – Opozycja zyskuje większość konstytucyjną

W polskim Sejmie zasiada 460 posłów. By zmienić konstytucję, za zmianą musi zagłosować 2/3 posłów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Z badania wynika, że opozycja demokratyczna uzyska 309 mandatów w Sejmie. Oznacza to, że nowa władza będzie mogła nie tylko zmienić Konstytucję, ale także swobodnie naprawiać szkody wyrządzone w państwie przez rządy Jarosława Kaczyńskiego. Taka konfiguracja umożliwi także odrzucenie weta prezydenta Andrzeja Dudy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments