fbpx

Od dzisiaj na dworze bez maseczki Co jeszcze się zmienia?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Dzisiaj zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. Pozostaje jednak obowiązek noszenia ich w zamkniętych przestrzeniach – m.in. w środkach transportu zbiorowego, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. 

Wychodząc na dwór, nie musimy już zakrywać ust i nosa. Maseczkę jednak zawsze powinniśmy mieć ze sobą, ponieważ niewykluczone jest to, że będziemy odwiedzać miejsca zamknięte, na przykład różnego rodzaj sklepy (…) Nadal musimy zachować bezpieczną odległość do innych osób, z którymi nie mieszkamy.

Ministerstwo Zdrowia

Na świeżym powietrzu

Od soboty możemy spędzić czas podczas maratonów filmowych, czy koncertach na świeżym powietrzu (przy max. 50% obłożeniu)

Od dzisiaj także mogą być już otwarte ogródki w restauracjach (oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym), na świeżym powietrzu.

Zgodnie z nowymi regulacjami więcej osób może podróżować środkami komunikacji miejskiej (dostępnych jest 100%. miejsc siedzących albo 50%. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych).

Wstępnie przepisy mają obowiązywać do 5 czerwca.

Dobre wiadomości dla kibiców

Po miesiącach przerwy otwarte zostają obiekty sportowe dla publiczności (oczywiście na świeżym powietrzu). W tym przypadku obowiązuje limit 25% zajętych miejsc.

Co potem?

Planowane są kolejne luzowania obostrzeń: od 17 maja uczniowie szkół podstawowych (od 4 klasy) i średnich będą uczyć się w systemie hybrydowym. Natomiast od 21 maja instytucje kultury będą mogły prowadzić działalność w zamkniętych pomieszczeniach (przy 50% obłożeniu i zakazie spożywania na miejscu)

Natomiast od 28 maja otworzy się w pełni branża gastronomiczna (maks. 50% obłożenie i zachowanie dystansu)

Tego samego dnia mają zostać otwarte kryte obiekty sportowe (zajęte co 2. miejsce na widowni) – w przypadku wydarzeń sportowych poza obiektami (limit 250 osób)

Limit 50 osób w lokalu będzie dotyczyć uczestników imprez okolicznościowych (np. wesela, chrzest, komunia). Limit nie dotyczy zaszczepionych

31 maja do nauki stacjonarnej powrócą starsi uczniowie szkół podstawowych i średnich.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments