fbpx

Ogórek i Pawłowicz będą walczyły ze Szwedami, o zwrot zrabowanych skarbów narodowych w 1655 r.


Subksrybuj nas na Google News

Pani Profesor, to jest bardzo szeroki i ważny temat… poruszę w audycji „Zagrabione” na antenie @RadioOpole – zapowiedziała Magdalena Ogórek.

Podtrzymywania narodowo populistycznych haseł, z których nic nie wynika to domena dobrej zmiany. Nic nie wyszło z buńczucznych zapowiedzi ogromnych odszkodowań, jakie mieli nam zapłacić Niemcy. Teraz Pawłowicz, nawiązując do sportowego spotkania piłkarzy domaga się zwrotu rzekomo zagrabionego majątku latach najazdu szwedzkiego, który miał miejsce w latach 1655 do 1660 roku. Przypomnijmy, że tak eskapada szwedzkiego króla, nie zakończyła się dla niego dobrze.

Wartości nacjonalistyczne podciągane pod patriotyczne głoszone przez ludzi związanych z PiS, znajdują grunt w społeczeństwie i powodują, że Polacy stają się coraz bardziej radykalni. Te działania nie wyglądają na przypadkowe. Z zapowiedzi ministra Czarnka można wywnioskować, że mamy do czynienia z przejęciem kontroli nad polityką historyczną i dyskursem publicznym. W ten kontekst wpisała się sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz, dziś jeszcze wsparta gwiazdą TVP INFO, Magdaleną Ogórek.

Szwedzi !! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie – grzmiała Krystyna Pawłowicz

Sędzia spytała Magdalenę Ogórek co myśli o rabunku polskiego majątku przez Szwedów w czasie Potopu. – Pani Profesor, to jest bardzo szeroki i ważny temat… poruszę w audycji „Zagrabione” na antenie @RadioOpole – zapowiedziała Ogórek.

Aleksander Kwaśniewski zapytany o wpisy Pawłowicz odpowiedział; Gdybym był prezesem Trybunału Konstytucyjnego, to bardzo twardo bym poprosił sędziów o to, by z tej metody nie korzystali – mówi w Radiu ZET i dodaje, że sędzia powinien się wyrażać w swoich werdyktach, artykułach, wykładach. – W emocjonalnych wpisach można różne głupstwa napisać – ocenia.

Marcin Matczak: W myśli PiS, prezentowanej przez głupie wpisy pani Pawłowicz, Polska jest ofiarą losu. Ci ludzie nie mają żadnego pomysłu na naszą przyszłość. Jedyne, co potrafią, to interpretować przeszłość w najgorszy możliwy sposób. Czas, byśmy pomyśleli o sobie inaczej niż w kategorii ofiar

Pomimo tego, że Pawłowicz przyznała, że to był żart to jej wpis nie umknął uwadze szwedzkim mediom.

Krystyna Pawłowicz, ultrakonserwatywna parlamentarzystka i sędzia Trybunału Konstytucyjnego, podniosła ton w rzadko spotykany sposób. Na Twitterze stwierdziła, że to coś więcej niż mecz piłki nożnej i domagała się zemsty – tłumaczą dziennikarze “Aftonbladet”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
3 lat temu

te dwa zdjęcia powinny wisieć jako wzorce w każdym gabinecie psychiatrycznym żeby lekarz mógł ocenić stan zdrowia psychicznego pacjenta

Jarosław K
Jarosław K
3 lat temu

pawłowicz przeproś Polaków za ojca stalinowca. To drugie coś potwierdza słuszność kawałó o blondynkach,pisoUBecki chwast

Besta
Besta
3 lat temu

Ogorek pasuje do chama Jakimowicza i patologii politycznej Pawlowicz

s iwagrzywa
s iwagrzywa
Odpowiedź do  Besta
3 lat temu

ciekawe która ma skuteczniejszą broń