fbpx

Słowa nowej przewodniczącej KE mogą się PiS nie spodobać. To nie Tusk, ulg nie będzie.


Subksrybuj nas na Google News

PiS dziś od rana “trąbi” o wielkim sukcesie polskiej dyplomacji. Ten zły Frans Timmermans , który upomniał się o polskie sądy, wreszcie przegrał. Nikt nie zauważył że nie przegrał bo teraz będzie wice- przewodniczącym KE. PiS wpadł z deszczu pod rynnę, a ten deszcz będzie bardzo zimny. Rząd Polski , nie polska ma coraz mniej sojuszników.

Mateusz Morawiecki mówił wczoraj

Kandydatką na przewodniczącą Komisji Europejskiej została wspierana przez Grupę Wyszehradzką Ursula von der Leyen. Morawiecki podkreślił, że minister obrony narodowej Niemiec jest politykiem wyważonym i skłonnym do kompromisu.

– Miałem okazję rozmawiać z von der Leyen przed ostatnią fazą procesu na RE. Jestem przekonany, że ta agenda, na której nam zależy, będzie realizowana. Widzę dużą szansę na zbudowanie wspólnego mianownika z nową przewodniczącą KE – powiedział. – Ogromna presja i duże naciski na Polskę to nie jest droga do wypracowania kompromisu. Potrafimy budować partnerskie relacje. Daliśmy do zrozumienia, jakie są nasze priorytety i zostały one zawarte w końcowym projekcie. Cele Polski zostały zrealizowane – dodał.

Pisowskie media ogłaszały kolejny sukces.

Natomiast te słowa nowej przewodniczącej niespodobania się Pisowi. Ursula von der Leyen  powiedziała

Wzywam do odrzucenia wrogości płynącej z czasów wojny i nieufności płynącej z nacjonalizmów, aby wspólnie promować pokój, demokrację, praworządność oraz równość wobec prawa.”

Znowu Polska zostanie sama, bo trudno żeby grupa wyszehradzka nie zgodziła się z tym stwierdzeniem.

Matka siedmiorga, minister obrony, lekarka i ekonomistka. Kim jest Ursula von der Leyen?

Ursula von der Leyen to z wykształcenia ekonomistka i lekarka ginekologii. Studiowała między innymi w London School od Economics. Urodziła się w 1958 roku w Brukseli. Mieszkała w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Ma siedmioro dzieci, a jej mężem jest wywodzący się z niemieckiej rodziny arystokratycznej profesor Heiko von der Leyen.

“Moim celem są Stany Zjednoczone Europy”

Nowa przewodnicząca chce ściślej współpracującej Europy Opowiedziała się jednocześnie przeciwko tworzeniu małych grup w Unii Europejskiej. Miał na myśli Polskę i Węgry. Ta wypowiedź z 2017r. nie spodobała się Macierewiczowi i polecił Dyr. Dep.Wojskowych Spraw Zagr. wezwanie Attaché Obrony RFN w zw. z wypowiedzią MO Niemiec Ursuli von der Leyen


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments