fbpx

Wyjazd w dobie koronawirusa – jak się zabezpieczyć?


Subksrybuj nas na Google News

Trwająca epidemia skutecznie pokrzyżowała wiele wyjazdowych planów ludzi na całym świecie. Obecnie granicę są już otwarte, ale liczba zakażeń wciąż rośnie. Z tego tekstu dowiesz się, w jaki sposób zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń poza granicami kraju.

Jedziesz do pracy? Nie ryzykuj i wykup polisę

Jeśli Twój wyjazd jest związany z aktywnością zawodową, powinieneś pomyśleć wcześniej o odpowiednim ubezpieczeniu. Dzięki polisie ubezpieczeniowej nie będziesz musiał martwić się, że przydarzy Ci się wypadek, a jego konsekwencje zrujnują Twój budżet. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu na wyjazd do pracy: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-wyjazd-do-pracy-tymczasowej-za-granice

Sprawdź, co powinna zawierać dobra polisa turystyczna

Dobrze przemyślana polisa turystyczna powinna zawierać następujące elementy:

Koszty leczenia – dzięki temu pakietowi będziesz mógł skorzystać z opieki medycznej poza granicami Polski. Jest to szczególnie ważne w kontekście szalejącego na całym świecie koronawirusa. Pamiętaj, żeby sprawdzić, ile wynosi suma gwarantowana, do jakiej możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. W Europie nie powinna być mniejsza niż 20 00 euro, zaś w USA, Kanadzie czy Australii najlepsze są polisy bez limitów. Będąc poza granicami Polski, przestrzegaj obostrzeń sanitarnych. Sprawdź, jak przedstawiciele Policji komentują nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

OC – jeśli spowodujesz groźne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pokryje koszty związane z odszkodowaniami. Ważne jest jednak to, byś podpisał z poszkodowanymi stosowne porozumienie, dzięki któremu sprawę będzie można załatwić polubownie bez ingerencji sądu.

NNW – wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiesz, kiedy Ci się coś przytrafi. W razie, gdy Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu w wyniku niespodziewanego zdarzenia, będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony firmy ubezpieczeniowej. Jeśli umrzesz, pieniądze otrzyma Twoja rodzina.

Ochrona bagażu – lotniska to miejsca, w których bardzo często dochodzi do zagubienia lub kradzieży bagażu. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszty rzeczy, które musiałeś kupić, by przetrwać. Pamiętaj jednak, by zbierać paragony, ponieważ są dowodem do wypłacenia odszkodowania.

Pokrycie kosztów rezygnacji z biletu lotniczego – obecna sytuacja zmienia się tak dynamicznie, że nie wiadomo co przyniesie jutro. Właśnie z tego powodu warto byś wykupił pakiet ubezpieczenia kosztów rezygnacji z biletu lotniczego. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-biletu-lotniczego

Podsumowanie

Zagraniczny wyjazd w obecnym momencie jest obarczony dużym ryzykiem, które trzeba maksymalnie minimalizować. Jednym ze skutecznych sposobów okazuje się wykupienie polisy turystycznej dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że odpowiednia ochrona jest bezcenna i nie ma sensu oszczędzać na własnym bezpieczeństwie.

Warto rozważyć wypożyczenie samochodu

Wypożyczalnia samochodów to firma, która oferuje wynajem samochodów na określony czas, za określoną opłatą. Działanie wypożyczalni samochodowych opiera się na prostym modelu biznesowym – firma kupuje flotę samochodów i wynajmuje je klientom w określonym czasie. Ważne jest, aby przed wynajmem samochodu uważnie przeczytać warunki umowy i zwrócić uwagę na opłaty dodatkowe oraz zasady korzystania z pojazdu, takie jak limit kilometrów czy wymagane ubezpieczenie. W wypożyczalni samochodów Białystok wynajmiesz samochód w prosty i szybki sposób, bez zbędnych formalności i bezpiecznie.

Co pomoże Ci w długiej podróży samochodem?

Kawa to popularny napój, który nie ma bezpośredniego wpływu na ryzyko zarażenia korona wirusem. Nie zmniejszy ryzyka zakażenia, ale w czasie długiej podróży samochodem może mieć kilka potencjalnych zalet, zwłaszcza jeśli jest to umiarkowane spożycie. Po pierwsze poprawa czujność i skupienie, po drugie przeciwdziała senności a przerwy na kawę mogą być okazją do krótkiego odpoczynku od jazdy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments