fbpx

Zapowiedź UFC Fight Night: Volkov vs Rozenstruik


Subksrybuj nas na Google News

4 czerwca odbędzie się kolejna gala federacji UFC. W walce wieczoru Alexander Volkov zmierzy się z Jairzinho Rozenstruikiem – kto zdaniem analityków zakładów bukmacherskich ma większe szanse na wygraną? Jakiej walki możemy się spodziewać?

UFC Fight Night 207

Nadchodząca gala UFC będzie dla polskich fanów jedynie przystawką przed daniem głównym. W jednej z walk wystąpi między innymi Karolina Kowalkiewicz, jednak nie ma wątpliwości, że wszyscy wypatrują już 11 czerwca, kiedy to Joanna Jędrzejczyk po dwóch latach przerwy ponownie wejdzie do oktagonu UFC.

Kluczowe informacje:

  • Data: 4 czerwca 2022 (sobota)
  • Lokalizacja: UFC APEX, Las Vegas, Stany Zjednoczone
  • 01:00 – karta główna 
  • Walka wieczoru: Jairzinho Rozenstruik (12-3) vs. Alexander Volkov (34-10)

Karolina Kowalkiewicz od początku swojej kariery w UFC przeplatała lepsze i gorsze występy, jednak trzeba obiektywnie przyznać, że w ostatnim czasie wybitnie jej nie wychodziło, co widać na podstawie rezultatów w pojedynkach z jej udziałem. Polka rozpoczęła swoją karierę w UFC od trzech kolejnych zwycięstw, a w jednej z tych walk pokonała między innymi Rose Namajunas, z którą później przegrywała Joanna Jędrzejczyk. To właśnie druga z Polek była autorką jej pierwszej, ale jak się później okazało, przełomowej porażki. Kilka miesięcy później Kowalkiewicz przegrała z Claudią Gadelhą, ale nie wpadła w dołek, ponieważ szybko wróciła na prostą, notując dwa kolejne zwycięstwa.

Od starcia z Jessicą Andrade rozpoczął się jednak najgorszy okres w jej karierze. Kowalkiewicz przed rozpoczęciem walk dla UFC nie zanotowała żadnej porażki, ale od 2018 roku uzbierała już pięć przegranych z rzędu. Podsumowując jej bilans, od momentu, gdy zaczęła walczyć dla UFC – wygląda on średnio – 5 wygranych i 7 porażek.

Kolejną rywalką Polki będzie Felice Herring, która może się pochwalić bilansem 16 wygranych i 9 porażek. Amerykanka również ma na swoim koncie serię przegranych, jednak tylko i aż – 3. W tym jedną właśnie z Karoliną Kowalkiewicz.

Dan Ige vs Movsar Evloev

Emocji nie powinno zabraknąć również w co-main evencie nadchodzącej gali, w którym zmierzy się Dan Ige z Movsarem Evloevem. Obaj zawodnicy do tej pory wygrali po 15 walk w swoich zawodowych karierach, jednak warto odnotować, że drugi z nich do dzisiaj może się pochwalić mianem niepokonanego. Dan Ige z pewnością będzie chciał to zmienić, jednak na podstawie oferty, którą przygotowały uUFC zakłady bukmacherskie, widać, że nie będzie to łatwe zadanie.

Rosjanin do tej pory nie zaznał smaku porażki, a w UFC stoczył już pięć walk. Warto odnotować, że wszystkie z nich wygrywał po decyzjach sędziów, więc bez wątpienia nie były to spektakularne pojedynki. Evloev nie jest fighterem, dla którego ludzie przychodzą na hale, jednak regularnie skrzętnie wykonuje swój plan i przynosi mu to sukcesy. 15 wygranych z rzędu, w tym 5 już po przejściu do UFC nie wzięło się znikąd, dlatego też nic dziwnego, że ufc zakłady bukmacherskie spodziewają się wygranej tego zawodnika.

Pozostałe walki:

  • Dan Ige (15-5) vs. Movsar Evloev (15-0)
  • Joaquin Buckley (14-4) vs. Abus Magomedov (24-4-1)
  • Poliana Botelho (8-4) vs. Karine Silva (14-4)
  • Jeff Molina (10-2) vs. Zhalgas Zhumagulov (14-6)
  • Ode Osbourne (10-4) vs. Zarrukh Adashev (4-3)

Walka wieczoru

Alexander Volkov w zawodowej karierze stoczył aż 44 walki, więc jest jednym z najbardziej doświadczonych fighterów. Rosjanin w tym czasie zaliczył aż 34 wygrane i 10 porażek. Łącznie 22 zwycięstwa były po nokaucie lub technicznym nokaucie, więc profilując umiejętności tego zawodnika, warto zwrócić uwagę na znakomitą stójkę i solidny cios, który posłał na deski już wielu przeciwników. Volkov raczej nie jest zawodnikiem, który bazuje na dobrym parterze, co nawet widać na podstawie tego, że wygrał zaledwie 3 starcia po poddaniu. Jeśli chodzi o porażki Rosjanina, to trzeba podkreślić, że 50% z nich, czyli 5 miało miejsce przez decyzje sędziów. Najmniej, bo tylko 2 starcia przegrał po KO/TKO, więc jego szczęka nie powinna być tutaj poddawana pod wątpliwość.

Trzeba jednak przyznać, że UFC postarało się o odpowiednie zestawienie podczas najbliższej gali, ponieważ jego rywalem będzie Bigi Boy, czyli fighter, który wygrał przez nokaut lub techniczny nokaut w 11 z 12 pojedynków podczas kariery. Dodatkowo ani razu nie skończył rywala przez poddanie, a jedno zwycięstwo zanotował po decyzji sędziów. Jeśli chodzi o porażki tego zawodnika, to tylko raz przegrał przez KO/TKO i dwa razy po decyzji.

Zakłady bukmacherskie na najbliższe UFC

W ofercie zakładów bukmacherskich na najbliższą galę nie brakuje interesujących opcji. W walce wieczoru analitycy nie mieli łatwego zadania, ponieważ zmierzy się w nim dwóch zawodników, którzy przegrali w swojej ostatnich starciach, jednak słyną z tego, że dysponują nokautującym ciosem. W związku z tym ufc zakłady bukmacherskie przygotowały propozycje związane z zakończeniem tego starcia przez nokaut lub techniczny nokaut. Z taką opcją zgadza się nasz ekspert, którego poprosiliśmy o poradę.

„W walce wieczoru nie mam swojego faworyta, ponieważ, prawdę mówiąc dla mnie szanse są 50/50. Żaden z fighterów nie wybija się znacząco powyżej swojego przeciwnika. Volkov ma co prawda większe doświadczenie, jednak zanotował też więcej porażek. Bigi Boy jest fighterem, który nie toleruje półśrodków. Jeśli wygrywa to w 92% przypadków przez KO/TKO. Spodziewam się tutaj zakończenia walki w ten sposób, jednak nie chciałbym wskazywać strony i brać za to odpowiedzialności, ponieważ tak jak wcześniej wspomniałem, będzie to dla mnie wyrównane starcie, w którym żaden rezultat nie będzie dla mnie zaskoczeniem. Jeśli szukasz typu na zwycięzcę, to być może warto będzie zaufać analitykom ufc zakładów bukmacherskich w Superbet”.

Zobacz nokaut roku w sportach walki!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments